• call img
 • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

 • line
 • 444 24 98

Hurda Metal Geri Dönüşümünde Kalite ve Güvenlik Standartları

Çevresel ve ekonomik açıdan bakıldığında, metal geri dönüşümü oldukça etkilidir. Çelik, demir, alüminyum, bakır gibi metaller sonsuz sayıda geri dönüşümü mümkündür. Çünkü metal özellikleri tekrarlanan erime ve döküm ile bozulma durumları yaşanmaz.

Metallerin geri dönüşümünde en önemli noktalardan birisi özelliklerini yitirip yitirmemesidir. Geri dönüşümün istenmesinde ki sebep çevresel zorunluluklardır. İşlenmemiş hammadde kullanmak işlenmiş hammadde kullanımına kıyasla imalat sırasında daha az enerji gerektirmekte. Böylece doğal kaynakların korunması açısından faydası bulunmaktadır.

Hurda Metal Geri Dönüşümün Faydaları

Demir metallerin geri dönüştürülmesinde pek çok mali ve çevresel yararları bulunmaktadır. Onları depolama alanından uzaklaştırır, hammadde çıkarımı ve imalatı talebini azaltır. Sera gazı emisyonlarında önemli tasarruflarda yarardı bulunmaktadır. Metallerin geri dönüşümü, hammadde kullanılması ile üretilen ürünlerin imalatından daha az enerji ihtiyacı doğar. Geri dönüşüm ile daha az karbon dioksit ve zararlı gaz üretir ve aynı zamanda imalat işletmelerinin üretim maliyetleri açısından da düşürmelerine katkısı bulunur.

Tüketiciler ve şirketler, küçük içecek kutularından dev araçlara kadar tonlarca metal üretiyor, kullanılıyor ve atılıyor. Çevresel açısından pek çok faydası bulunmaktadır. Geri dönüşümde metal üretimi ile daha az sera gazı emisyonu bırakır. Enerji açısından ise, hammaddeden üretilen metallere göre daha az enerji seviyeleri bulunmakta. Bu seviyelerde ürünün türüne bağlı olarak değişebilmekte.

Metal Geri Dönüşüm Aşamaları Nelerdir?

Metal ürünlerinin geri dönüşümündeki en önemli özelliklerinden birisi geri dönüşümünün olmasıdır. Geri dönüşüm işlemleri ise ürünün türüne göre değişiklik gösterebilmekte. Metal geri dönüşüm aşamaları şu şekildedir:

 • Toplama
 • Ayrıştırma
 • Sınıflandırma
 • Kırma ve ezme
 • Parçalama
 • Erime
 • Temizleme
 • Katılaştırma
 • Yeniden kullanım için taşıma

İşlemleri gibi farklı aşamaları bulunmaktadır. Hurda metal geri dönüşüm hakkında daha fazla içeriğe erişmek isterseniz eğer birmilyonnokta sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 Ağaç ve Orman Ürünlerinin Sürdürülebilir Kullanımı: Önerileri ve Yöntemleri

Birçok endüstri odun ve odun dışı ürünler için ormanlardan

Metal Dekorasyon Sanatı: Estetik ve Dayanıklılığı Bir Arada Sunan Tasarımlar

Metal, dekorasyonda uzun yıllardan beri kullanılan bir malzemedir.

Leke Tutmaz Halılar İçin Profesyonel Yıkama Hizmetleri

Leke tutmayan halılar, fabrika üretimi sırasında özel kimyasallar ile

Elektrikli Araçlar Çevreye Daha Mı Az Zarar Veriyor

Uzmanlar, elektrikli araçların diğer araçlara kıyasla daha fazla

Sigorta Finans Hizmetlerinde Müşteri Çıkarlarının Korunması

Sigorta finans hizmetleri insanlar tarafından sürekli olarak talep gören

Trafik Sigorta Sorgulamaları İşlemi Araç Sahipleri İçin E-devlet Üzerinden Kolayca Yapılabilmektedir. E-devlet Sitesi Üzerinden Sbm’nin, Yani Sigorta Sorgulama Merkezi, Üzerinden Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama Bölümüne Girerek, Poli

Trafik sigorta sorgulamaları işlemi araç sahipleri için e-Devlet

Güzellik Sektöründe Müşteri Sadakati: Özelleştirilmiş Hizmetlerin Rolü

Güzellik Sektöründe Müşteri Sadakati: Özelleştirilmiş

Hamsi Tava Nasıl Yapılır?

Ülkemiz denizlerinde en çok bulunan balık türlerinden olan hamsinin her