• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Özel Finike Psikoteknik Merkezi

Sektör :

Yetkili Kişi :

Tahsin Ergün

Psikoteknik belgesi ticari araç sürücülerinin mutlaka edinmesi gereken belgeler arasında yer alır. Gerekli kurum ve kuruluşlardan edinilen bu belge dikkat dağınıklığı, algı, hafıza ve muhakeme yeteneğini kontrol edebilme işlemlerinin belge sahibi tarafından yeteri düzeyde gerçekleştirilebildiğini gösterir. 2918 sayılı karayolları taşıma yönetmeliğince eşya ve yolcu taşıma araçlarını kullanan; uzun ve stresli yolculuklar yapan sürücülerin bu belgeyi edinmesi zorunlu kılınmıştır. 5 yılda bir yenilenmesi gereken bu belge ile hem sürücülerin psikolojik hasar almalarının önüne geçmek hem de trafikte bulunan diğer sürücü ve yolcuların can güvenliğini sağlamak amaçlanmıştır.

Psikoteknik belgesi sürücülerin risk alma, saldırganlık, öz kontrol ve ani gerçekleşen durumlarda sergiledikleri davranış yönelimlerini kapsar. Sürücülerin psikomotor becerileri ölçülerek standart sürücü potansiyeline sahip olup olmadıkları saptanır. Ölçümler uzman tarafından, simülatörler ile gerekli gözlem ve test eşliğinde 50 dakikalık süreler halinde gerçekleştirilmektedir. Psikomotor becerilerini yeterli düzeyde kullanamayan veya trafik kurallarını ihmal edecek saldırgan tutumlar sergileyen bireyler bu belgeyi alamaz. Trafikte bulunan diğer sürücü ve yolcuların can güvenliğini sağlama konusunda bir tedbir unsuru olan bu belge sürücünün kendisi için de fizyolojik ve psikolojik açıdan hasar almaması için bir önlem niteliğindedir.

Antalya eğitim alanında hizmet veren firmamızdan bakanlık onaylı psikoteknik belgenizi güven ile alabilirsiniz. Firmamızda uzman kadromuz ve modern simülatörlerimiz ile nitelikli hizmet sunmaktayız. Makul ücretlere nitelikli bir eğitim ile psikoteknik belgenizi edinmek için firmamızı tercih edin.

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR

Yasaklar nedeni ile kapaılıyız

Covid-19 salgınından kaynaklanan yasaklar nedeni ile kapalıyız. Herkese Sağlıklı Günler Dileriz.
Dilerseniz istek, soru ve önerilerinizi iletişim sayfasından bize iletebilirsiniz.

İyi Günler