• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Ev Yemeği Firmaları | Birmilyonnokta

Ev Yemeği ile ilgili firmalarının listesi. Ev Yemeği Şirketleri

Ev Yemeği Firmaları

Kaş Gurme Ev Yemekleri

Ev Yemeği


Ev yemeği sektöründe hizmet veren Kaş Gurme Ev Yemekleri birmilyonnokta.com üyesidir

Anne Eli Ev Yemekleri

Ev Yemeği


Sarıyer ilçesinde hünerli ellerin yeri olarak bilinen firmamız Anne Eli Ev Yemekleri bi

Trend Mantı

Ev Yemeği


Maltepe’de lezzetli yemekleriyle meşhur olan firmamız Trend Mantı birmilyonnokta.com un ü

Hatay Daphne Yöresel

Ev Yemeği


Sitemize uğramayı unutmayın   https://linktr.ee/daphneyoresel ???? Doğal Ürünle

Ecem Kahvaltı Salonu & Ev Yemekleri

Ev Yemeği


Ev yemekleri ve kahvaltı hizmetleri veren Ecem Kahvaltı Salonu ve Ev Yemekleri birmilyonnokta.com &

Yeşil Cafe Ev Yemekleri

Ev Yemeği


Geleneksel organik lezzetleriyle göz alıcı ve sunumlarıyla fark yaratan mekanımız sizler i&cce

Mezecim Değirmendere

Ev Yemeği


MEZELERİMİZ GÜNLÜK OLARAK TAZE YAPILMAKTADIR ORTALAMA 30-35 ÇEŞİT MEZEYLE HİZMET V

Mavi Mutfak

Ev Yemeği


Türk mutfağı, sahip olduğu birbirinden farklı çeşitte ve türde yiyecekleri ile d&u

Aspelya Gıda

Ev Yemeği


toptan erişte,toptan tarhana,toptan lavaş,toptan yufka  

Ayşe Teyze Özel Gün Yemekleri

Ev Yemeği


İşletmemiz; İstanbul ev yemeği sektöründe hizmet vermek amacı ile yola çıkmıştır.

Cafees Ev Yemekleri

Ev Yemeği


Siz de ev yemeğinin tadını hiçbir şeye değişmeyenlerden misiniz? Dışarda bile yemek yesem ev

Doyum Yemek Dünyası

Ev Yemeği


Yediden yetmişe hepimiz ev yemeklerinin verdiği sıcaklık ve samimiyete bayılırız. Özellikle de

Fatma Sultan Türk Mutfağı Restaurantı

Ev Yemeği


Türk yemek kültüründe ev yemeği yapmak ve yemek oldukça geleneksel ve al

Hanzade Ev Yemekleri ( Bağcılar Ev Yemekleri Salonu )

Ev Yemeği


Yemek zevki söz konusu olduğunda herkesin birbirinden farklı olmaktadır. Genellikle hayat yoğu

Analı Kızlı Yöresel Ev Yemekleri

Ev Yemeği


İnsanlar Çanakkale dendiği zaman hemen tatil, deniz ve birinci dünya savaşındaki kahram

Fatma Abla Yufka ve Mantı Evi

Ev Yemeği


Her zaman en maharetli elleri arayan Türk mutfağının hamur işi kategorisi, aradığı elleri buld

Han Sofrası

Ev Yemeği


  ankara gölbaşı ev yemekleri salonu,ankara gölbaşı ev yemekleri lokantası,ankara g&

Onur Hanım Ev Yemekleri

Ev Yemeği


Kalabalık ortamlar için yemek yapabilmek oldukça zordur. Bunu yaparken de lezzetini v

Elif Cafe Ev Yemekleri

Ev Yemeği


Karaman Çorbacısı

Ev Yemeği


Yemek deyince akla şüphesiz ilk gelen hayata gözümüzü açtığımızdan

Hatice Bacı Ev Yemekleri Ve Çorba

Ev Yemeği


Kafkas Güne İyi Başlama Merkezi

Ev Yemeği


Çakıl Cafe

Ev Yemeği


Bugünlerde insanlarımızın çoğunluğu bir yerlerde çalıştığı için yemekleri

Aşhana Antika Mutfak

Ev Yemeği


Günlük koşuşturmacalar arasında kaybettiğimiz enerjiyi, aldığımız besinler ile kendimize

Turşurla Meze

Ev Yemeği


Mezenin tek ve en doğru adresi İzmir ev yemekleri siz değerli müşterilerimizi bekliyor. F

Lokma Dünyası

Ev Yemeği


Lokma Dünyası Lokma Dünyası olarak Kırklareli'nde hizmet vermekteyiz.

Çarşı Cafe Restaurant Erikli

Ev Yemeği


Ülkemizin her noktasında birbirinden farklı lezzetler bulunmaktadır. Edirne Keşan bölgesi

Çakmak Yufka Ve Unlu Mamüller

Ev Yemeği


Kültürümüzde yöresel lezzetlerin ve ev yapımı lezzetlerin yeri her zaman b


Neden Ev Yemekleri Tercih Edilmelidir?

Son dönemlerde hazır yemek ve hızlı yemek sektörünün oldukça hızlı bir şekilde büyüdüğü hemen herkesçe bilinmektedir. Hazır gıda sektörünün hızlı bir şekilde büyümesinin en temel sebebi ise; çalışma şartlarının yoğunlaşmasından kaynaklı olarak yemek yeme ihtiyacının hızlı bir şekilde karşılanmasının sağlanılmasının gerekliliğidir. Bu noktada hazır yemek sektörüne duyulan ilgi sonucunca pek çok hazır yemek firması da bu alanda faaliyet göstermeye başlamıştır. Ancak zaman içerisinde hazır yemeklerin neden olduğu pek çok sağlık sorununun da ortaya çıkmasıyla birlikte hazır yemeklerin ne kadar sağlıklı olduğu sorusu akıllara gelmektedir. Bu noktada özellikle yağlı olan hazır yiyeceklerin pek çok sağlık sorununa neden olduğu bilinmektedir. Ayrıca kalp damar hastalıklarının yaygınlaşması gibi yağlı yemek alışkanlıklarından kaynaklı olan rahatsızlıkların artması sonucunda doktorlar hazır gıda ürünlerinden uzak durulması yönünde tavsiyelerde bulunmaya başlamıştır. Doktorların tavsiyelerini dikkate alan uzmanlar ev yemekleri konusuna ilgi göstermeye başlamıştır. Bu sayede günümüzde ev yemekleri sektörü önemli bir alan olarak karşımıza çıkarak hızlı bir gelişim göstermeye başlamıştır.

Hemen herkes tarafından bilindiği üzere; çalışan iş gücünün büyük bir çoğunluğu beslenme konusuna yeterince özen gösterememektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak ise; hazır gıda ürünlerine yönelmeler yaşanmaktadır. Bununla beraber çalışan kesimin arasında önemli sağlık sorunları yaşanmaya başlamıştır. Bu durumda hem iş gücü kaybı açısından hem de tedavi masrafları açısından ekonomik olarak önemli bir kayba neden olmaktadır. Bundan dolayı pek çok firma ev yemekleri yapan yerler aracılığıyla çalışanlarına yemek saatlerinde ev yemekleri sunmayı tercih etmektedir. Böylece hem çalışanlar çok daha sağlıklı beslenmektedir hem de işletmeler iş gücü kaybı konusunda sorun yaşamamaktadır. Görüldüğü üzere iş yerlerinde ev yemeklerinin veriliyor olması esasında çift yönlü kazanımı da beraberinde getirmektedir. Ayrıca yemek uzmanları tarafından istenilen kaloride yemekler hazırlanabilmektedir. Bu durumda çalışanların sağlıklı beslenmesi hususunda önemli bir kazanım olarak karşımıza çıkmaktadır. Esasında ev yemekleri sektörü, oldukça özen gösterilmesinin gerekli olduğu bir sektör olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Zira ev yemekleri şayet iş yerleri dışında hazırlanıyorsa, soğuma ve lezzetini kaybetme tehlikesiyle karşı kaşıya demektedir. Bundan dolayı ev yemekleri sektörü, ev yemeklerinin hazırlanmasından tüketilecek yere teslime edilmesine kadarki süreci içine alan faaliyetlerin tamamını planlı yapmak zorundadır. Bunun yanı sıra gerekli teknolojik donanımlara sahip olarak, müşterilerine ev yemeklerinin lezzetini kaybetmeden sunulması konusunda dikkat etmek zorundadır.

Günümüzde Ev Yemeği Firmaları ve Ev Yemeği Yapım Süreci

Ev yemeği firmaları, son dönemlerde oldukça hızlı bir şekilde yaygınlaşan bir sektörün temsilcileri konumundadır. Bu noktada hazır yemeklerin sağlıksız olduğunun ortaya çıkmasını takip eden süreçte ev yemeklerinin yeniden popüler olmasıyla birlikte ev yemeği firmalarının sayısının gün geçtikçe arttığı görülmektedir. Bu bağlamda ev yemeği firmaları gerek ev yemeği yapım sürecinde gerek ev yemeği malzemelerinin temini sürecinde gerekse ev yemeklerinin dağıtımının yapıldığı süreçte son derece dikkatli olmaları gerekmektedir. Ev yemeklerinin sıcak hava şartlarında taşınması çok daha güçleşmektedir. Bundan dolayı özellikle yaz aylarında ev yemeklerinin taşınması amacıyla özel önlemler alınmak durumundadır. Zira şayet sıcak hava şartlarına dikkat edilmeden taşıma işlemi gerçekleşirse ev yemekleri özelliklerini kaybederek sağlıksız hale gelmektedir. Bu noktada müşterilere taze bir şekilde ev yemeklerinin ulaştırılmasının sağlanması önem kazanmaktadır. Ayrıca kış aylarında ev yemeklerinin taşınması sırasında ev yemeklerinin soğuması sorunuyla da karşılaşılmaktadır. Bu noktada ev yemeği yapan firmalar bu sorunun giderilmesi noktasında etkili çözüm yolları bulmaktadır. Her iki durumda da işini iyi yapan, alanında uzman olan, tecrübeli bir kadroya sahip olan ve gerekli teçhizata sahip olan yemek firmaları, yemek yapma ve yemekleri teslim etme işlerinde son derece başarılı olmaktadır.

Ev yemeklerini tercih eden bireyler hem ev yemeği lezzetini tercih etmektedir hem de sağlıklı bir yemek yeme amacını gütmektedir. Bundan dolayı ev yemeği yapan firmalar hem ev yemeklerini oldukça kaliteli bir şekilde yapmak durumundadır hem de özelliklerini kaybetmeden müşterilerine sunma konusunda başarılı olmak durumundadır. Ayrıca yemeklerin servis edilmesi süreci de özel önem gösterilmesinin gerekli olduğu bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde büyük çağlı olarak hizmet sunan ev yemekleri firmaları olduğu gibi mahalle aralarında mantı evleri tarzında küçük işletmelerde mevcut durumdadır. Mantı evleri yemek firmalarına göre küçük çaplı işletmeler olmalarına rağmen müşterilerine kalite ve lezzet sunumu konusunda çoğu zaman son derece başarılı olmaktadır. Müşterileriyle birebir olarak ilgilenme bakımından önemli bir hizmeti yerine getiren bu işletmeler, müşteri memnuniyeti doğrultusunda şekillendikleri için iş alanlarında da son derece başarılı olmaktadır. Mantı evlerinin popüler olmasıyla birlikte bu alanda faaliyet gösteren işletmelerin sayısında da ciddi oranda artışlar yaşanmış durumdadır. Bundan dolayı, günümüz itibariyle mantı evlerinin sayısının son günlerde oldukça fazla artış gösterdiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Ülkemizde ev yemekleri sektörüyle alakalı olarak hizmet sunan firmaların sayının artması akabinde mahalle aralarında ya da lüks semtlerde mantı evleri tarzında yerlerin açılması gibi faaliyetler, sağlıklı beslenme hususunda önemli kazanımları da beraberinde getirmektedir. Bu bağlamda günlük hayatta aperatif geçiştirmelik yiyecekler yerine ev yemekleri tercih edilmeye başlamıştır. Şüphesiz bu durum kaliteli ve sağlıklı beslenme hususunda önemli bir kazanım olarak karşımıza çıkmaktadır. Ev yemekleri sektörü, almış olduğu olumlu tepkiler üzerine kendini geliştirme noktasında önemli çalışmalar yapmaya başlamış durumdadır. Bu durum da doğal olarak sektörün büyümesinin önünü açmış durumdadır. Bu noktada istihdam alanı olarak da ev yemekleri sektörü ülke ekonomisine önemli bir katkı sunma noktasında başarılı olmaktadır. Bunun yanı sıra ev yemekleri firmalarına göre daha küçük işletmeler olan mantı evleri gibi işletmelerin varlığı sayesinde ülke ekonomisine önemli girdiler sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra, lezzetli, sağlıklı ve uygun fiyatlı olarak ev yemekleri bu sayede müşterilere sunulmaktadır. Bütün bu özellikler göz önünde bulundurulacak olursa; ev yemekleri sektörünün gelişmişi olmasının ülke ekonomisine oldukça önemli kazanımlar sunduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır.

Tabildot Evi İşletmelerinin Faaliyet Alanları

Ülkemizde hazır yemek sektörüne alternatif olarak ortaya çıkan ev yemekleri sektörü, zaman içersinde kendisini geliştirerek pek çok farklı alanda hizmet sunmaya başlamıştır. Bu noktada müşterilerin alım gücünü de göz önünde bulunduran sektör, tabildot evi gibi çok daha uygun fiyatlı olan işletmelere önem vermeye başlamıştır. Bu sayede hem kaliteli hem de sağlıklı ev yemekleri müşterilere oldukça uygun fiyatlara sunulmaktadır. Tabildot evi gibi işletmeler esasında üç ya da dört çeşit yemeği bir paket fiyat halinde müşterilerine sunan işletmelerdir. Bu sayede müşterilerine birden fazla çeşit ev yemeğini oldukça uygun fiyat aralığında sunma konusunda başarılı olan bu işletmeler, son dönemlerde oldukça yoğunlaşmış durumdadır. Özellikle büyük şehirlerin kalabalık ortamlarında tabildot evi işletmelerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu sayede ise, öğrenciler ya da ailesinden uzak olan insanlar bu tabildot evlerinde uygun fiyatlı olarak ev yemeklerini yiyebilmektedir. Bunun yanı sıra iş çalışma alanlarında bulunan bireyler hızlı ve uygun fiyatlı bir şekilde bu işletmelerden yararlanarak lezzetli ev yemeklerini tadabilmektedir.

Tabildot evi özelliğindeki işletmeler, aynı zamanda iş yerlerine de ev yemekleri sunma konusunda başarılı olmaktadır. Birkaç çeşit ev yemeğini oldukça uygun bir fiyat aralığında müşterilere sunma konusunda başarılı olan bu işletmeler, pek çok iş yeri tarafından tercih edilmektedir. Bu işletmelerin uluslar arası bir kaliteli çizgisinde hizmet sunduğu ülkemizde, oldukça hızlı bir şekilde geliştiği ve önemli bir ekonomik piyasa haline geldiği herkes tarafından kabul edilmektedir. Bu noktada sağlıklı beslenme konusunda önemli bir işlevi yerine getiren bu işletmelerin sayısının gün geçtikçe artması esasında ülkemiz açısından oldukça önemli bir kazanım alanını oluşturmaktadır. Böylece daha sağlıklı beslenme şansı elde eden bireyler, pek çok sağlık sorunu ile karşılaşma noktasında riskleri azaltmış durumdadır. Tek başına bu durum dahi oldukça önemli bir kazanım olmaktadır. Bu doğrultuda tabildot işletmelerinin, gerek sağlık alanında gerek ekonomi alanında gerekse lezzet alanında oldukça etkili bir hizmeti müşterilerine sunabilmek konusunda son derece başarılı olduğu kabul edilmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında gün geçtikçe hazır gıdalarının yerini ev yemekleri üreten firmalarının aldığı da bilinmektedir.

Ev yemeklerine olan ilginin artması, hazır gıdaların neden olduğu pek çok rahatsızlığın belirlenmesine paralel olarak ortaya çıkmıştır. Sağlıklı beslenme konusuna özen gösteren bireylerin ev yemeklerine yönelmesi esasında eve yemeği yapan firmaların sayısının da hızlı bir şekilde artması noktasında etkili olmaktadır. Ev yemeği malzemelerinin temini işlemleri, ev yemeği yapım işlemleri, ev yemeği taşıma işlemi ve ev yemeği servisinin yapılma işlemi; esasında oldukça fazla bir şekilde özen gösterilmesi gerekli olan bir süreci yansıtmaktadır. Zira sıralanan bu işlemlerden herhangi birinde yapılacak olan bir hatalı tercih hem ev yemeklerinin lezzetini hem de ev yemeklerinin sağlıklı olmasını etkileyebilmektedir. Bundan dolayı sıralanan süreçlerin bütün aşamalarına son derece dikkat edilmesi gerekmektedir. Bahsi geçen süreçlerin çok daha sağlıklı atlatılabilmesi için öncelikle ev yemeği yapan firmaların, alanında uzman olmaları gerekmektedir. Ayrıca ev yemeği yapımı konusunda ve taşıması konusunda profesyonel bir kadroya sahip olmaları da gerekmektedir. Bunun yanı sıra ev yemekleri yapan firmaların teçhizat olarak da gerekli olan donanımlara sahip olması önemli olmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında ev yemekleri yapan firmaların ev yemeği yapım sürecine dair uluslar arası piyasada var olan yeni gelişmeleri takip etmelerinin önemli olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Zira bu sayede hem yemeklerin yapım aşamasında hem yemeklerin dağıtım aşamasında hem de yemeklerin servis edilmesi aşamasında ortaya çıkan yeni gelişmeler, bu alanlara uyarlanabilmektedir. Bu durumda hiç şüphesiz oldukça önemli bir kazanım olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca ev yemeği sektörüyle ilgili olarak geliştirilen son teknolojik araçların takip edilerek kullanılması beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.
Devamını Göster

BLOG YAZILARI

2024-03-11

Küresel Lezzetlerin Hazırlanması Aşamasında Gerekli Olan Özellikler

Küresel Lezzetlerin Hazırlanması Aşamasında Gerekli Olan Özellikler

2023-02-24

Kurban Kesme ve Kasap Hizmeti Veren Firmalar

Kurban Nasıl Kesilir? Kurban ibadeti, İslam toplumları arasında şiari sayılmış

2023-11-08

Ev Yemeklerinde Sağlıklı Beslenmenin Keyfini Çıkarın

Evlerimizde yapılan yemekler ile dışarıda yapılan yemekler farklıdır. Bunun

2023-12-30

Makarnanın Bilinmeyen Öyküsü

Makarna, şüphesiz ki dünyanın en popüler olan gıdalarından biridir.

2023-03-02

Ev Yemeği Restaurantları

Yemek Pişirmeyi Kolaylaştıracak İpuçları ve Püf Noktaları Evde yemek

2023-12-11

Ev Yemeği Servisleri: Yoğun Günler İçin Kolay Çözümler

Hazır yemekler ve fast food ürünler hazır olarak satılan pratik ve lezzetli

2023-12-04

Ev Yemeği Restoranlarında Sıcak ve Samimi Bir Atmosfer

Günümüzde birçok kişi evde yemek hazırlayamıyor ya da yemek

2023-12-06

Ev Yemeklerinin Pratik ve Lezzetli Tarifleri

Özellikle hazır yemek ve fast food kültürünün direkt olarak

2023-11-08

Lezzetli ve Kaliteli Ev Yemekleri

Ev yemekleri konusunda hizmet alan insanlar her zaman bu yemeklerin lezzetli, taze ve

2023-11-02

Geleneksel Ev Yemekleriyle Geçmişin Tatlarına Yolculuk

Geleneksel ev yemekleri, kültürlerin mirası ve geçmişin tatlarına

2024-02-28

Gastronomi Turizminin Önemli Faydaları

Gastronomi Turizminin Önemli Faydaları Gastronomi turizmi günümüzde