• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

 • 444 24 98

Sakarya'da Plastik Sanayi Firmaları - Plastik Sanayi firmaları Sakarya | Birmilyonnokta

Sakarya'da Plastik Sanayi ile ilgili firmalarının listesi. Sakarya'da Plastik Sanayi Şirketleri

Sakarya 'da Plastik Sanayi Firmaları

Fdn Yapı

Plastik Sanayi


 • 0 (536) 686 48 16
 • Sakarya / Adapazarı

Fdn Yapı Öncül amacımız severek ve büyük bir heyecanla yaptığımız işimiz ile m&

Türkmen Sineklik

Plastik Sanayi


 • 0 (539) 440 78 54
 • Sakarya / Adapazarı

Türkmen Sineklik Pilastik sektöründe müşteriye en uygun fiyatlı hizmeti kalited

Taştan Yapı

Plastik Sanayi


 • 0 (264) 517 01 05
 • Sakarya / Geyve

Taştan Yapı olarak Sakarya-Geyve de hizmet vermekte olup cam balkon,plastik doğrama,alümi

Akyol yapı market

Plastik Sanayi


 • 0 (542) 386 42 85
 • Sakarya / Erenler

sakarya ve çevre illerde pvc adına herşey ile hizmetinizdeyiz... kapı pence pvc, katlanır ca

çavuş prefabrik

Plastik Sanayi


 • 0 (507) 916 93 20
 • Sakarya /

prefabrik çelik çatı çelik kontrüksiyon

UMUT EMLAK CAM BALKON SİSTEMLERİ

Plastik Sanayi


 • 0 (534) 307 24 24
 • Sakarya / Karasu

Sadece Sineklik

Plastik Sanayi


 • 0 (555) 623 49 85
 • Sakarya / Adapazarı

SadeceSineklik.com sineklik sektöründe öncü bayilikler veren bir sineklik ü

ADA ÇÖZÜM KALIP MAKİNA

Plastik Sanayi


 • 0 (531) 350 42 79
 • Sakarya / Arifiye

  Ada Çözüm Kalıp Makina olarak öncül amacımız severek ve büy&

Ayata Yapı

Plastik Sanayi


 • 0 (535) 502 26 20
 • Sakarya / Ferizli

Pvc doğrama,panjur,cam balkon,küpeşte,oda zemin kaplaması,kartonpiyer uygulamaları, vb.tü

Sakarya Mermer Granit Ve Pvc

Plastik Sanayi


 • 0 (539) 595 96 54
 • Sakarya / Karasu

1995 de Sakarya'da hizmet vermeye başladık. Mermer ve pvc sektöründe hizmet sağlamakt

Özbaş Yapı Pencere ve Kapı Sistemleri Egepen Yetkili Bayii

Plastik Sanayi


 • 0 (537) 732 38 02
 • Sakarya / Çarşamba

Özbaş Yapı Pencere ve Kapı Sistemleri  Egepen Yetkili Bayii olarak;pvc kapı pencere sistemleri,

Astek Alüminyum

Plastik Sanayi


 • 0 (541) 647 52 11
 • Sakarya / Çarşamba

Storsis Otomatik Kapı Sistemleri

Plastik Sanayi


 • 0 (264) 241 74 99
 • Sakarya / Çarşamba

Hendek Yapı

Plastik Sanayi


 • 0 (532) 286 29 41
 • Sakarya / Asarcık

Sakarya hendekte  kalorifer tesisatı döşeme,Sakarya hendekte kalorifer sistemi montajı,Sakarya

Taha Pen

Plastik Sanayi


 • 0 (264) 400 17 17
 • Sakarya / Tekkeköy

TAHA PEN,SAKARYADA DUŞAKABİN,KAPI PENCERE FİRMALARI,BALKON KAPAMA,PVC KAPI,SİNEKLİK HİZMETLERİ VERME

Tekbir Galoş

Plastik Sanayi


 • 0 (264) 666 14 01
 • Sakarya /


Plastik Firmaları Ve Plastiğin Kullanım Alanları

Birçok farklı sektörde kullanabilen ürünlerden biri olan plastik ürünler dünya genelinde önemli bir sektör oluşturmuştur. Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde sektör tarafından oluşturulan ürünler geri dönüşümlü bir şekilde üretildiği için daha da değerli ve kullanışlı bir malzeme haline gelmişlerdir. Ham maddesinde petrol bulunan plastik ürünler dünya genelinde en önemli ürünlerden biri olan petrol kadar değerli ve işlevli bir hale gelmiştir. Endüstriyel işletmelerde birçok farklı noktada kullanılabilen plastik ürünler diğer hizmetleri sağlayan birçok firma tarafından da kullanılabilirler.

Günümüzde belirli bir sanayi kolu oluşturan plastik sektörü noktasında hizmet veren  plastik firmaları tarafından endüstriyel işletmelerde ve diğer üretim tesislerinde farklı ürünlerin ortaya çıkarılması için kullanılan plastik ürünleri üretilmektedir. Plastik ürünleri genel olarak ambalaj malzemesi üretiminde kullanmakla birlikte reklam ve tanıtım çalışmalarında kapı ve pencere üretimlerinde, laminasyonda, baskı malzemelerinin üretilmesinde, bahçe malzemeleri, mutfak malzemeleri, kırtasiye malzemeleri ve birçok farklı üretim türünde sağlamlıkları, pratik kullanımları ve geri dönüşümlü olmaları sayesinde tercih edilirler.

Ambalaj ürünlerinin üretilmesinde plastik malzemelerin kullanılması sayesinde ürünlerin baskı işlemlerinde; sızdırmazlıkları, sağlamlıkları ve rahat bir şekilde işlemeleri avantaj sağlar. Bu nedenle plastik sanayi sektöründe ambalaj ürünleri için farklı niteliklere sahip çeşitli plastik ürünleri üretilmektedir. Özellikle gıda ve temizlik endüstrisinde üretilen ürünlerin ambalajlanmasında kullanılan torbalar, paketler, şişeler ve kaplar plastik ürünler ile üretilerek kullanım sonrasında geri dönüşüme sahip olan ambalajlar elde edilmektedir. Bu ambalajlar kolay bir şekilde işlenip üzerlerinde baskı yapılabildiği için endüstriyel işletmelere avantaj sağlarlar.

Kapı ve pencere üretimi yapan endüstriyel firmalar ve üretimhaneler tarafından da PVC ürünleri tercih edilmektedir. Bu ürünler  ahşap veya metal olarak üretilen kapı ve pencerelere göre daha sağlam sonuçlar ortaya koyarken uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadırlar. Plastik firmaları tarafından üretilen PVC ürünleri bu firmalarda kapı, pencere, pervaz, sineklik, kaplama, lambiri ve panel uygulamaları için tercih edilirler.

Reklam ve tanıtım sektöründe tabela, pankart ve branda üretimlerinde de pvc firmaları tarafından üretilen farklı baskı malzemeleri kullanılır. Plastik malzemeler İnce ve kolay renklenen malzemeler olduklarından dolayı sektörde birçok firma için rahatlık oluşturur. Tekrar tekrar kullanılabilen ve kullanıldıkları alanlar da doğal şartlara karşı dayanıklı olan plastik ürünler, özellikle tabela üretimlerinde etkili sonuçlar ortaya koymaktadır.

Günümüzde plastik ürünlerin üretimini yapan sanayi firmaları tarafından birçok farklı sektör için alternatif kullanımlar sağlayan plastik ekipmanlar üretimi de bulunmaktadır. Bu ekipmanlar özellikle kapı ve pencere üretiminde birleşim noktaları ve montaj ekipmanları olarak kullanılan ürünler arasındadır. Ayrıca farklı endüstriyel tesislerde üretilen ürünlerin dahilinde bulunan ve plastik endüstrisi tarafından üretilen küçük ve ayrıntılı ekipman ürünleri de bulunmaktadır.

Yapılarda Pvc Doğrama Uygulamaları

PVC ürünleri bir petrol türevi olarak çeşitli maddelerle birleştirilmesi sayesinde elde edilen profil ürünleridir. Bu ürünler dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de kapı, pencere, Kanat,siding, kaplama ve lambiri gibi işlemlerin yapılmasında kullanılırlar. Bu işlemlerde kullanılan PVC ürün parçalarına pvc doğrama adı verilmektedir. Bu ürünler farklı çeşitlerde üretilebilen ürünler olmakla birlikte aralarında; katlanabilen,tek kanatlı,çift kanatlı, karolaj çıtalı ve sürme tipler bulunur.

Yapılarda kullanılan kapı ve pencerelerin üretimindefirmalar tarafından en çok tercih edilen ürünlerin başında pvc doğrama malzemeleri bulunmaktadır. Bu malzemeler özellikle son yıllarda ahşap ve metal malzemeler yerine tercih edilen ürünler olmuştur. Ahşap malzemelerin uzun yıllar kullanıma bağlı olarak çürüyebilmesi, renk kayıplarına uğrayabilmesi ve yapısının bozulması gibi sıkıntılara karşı bu ürünler tercih edilmeye başlanmıştır. Yine farklı bir nokta olarak metal malzemelerinde;paslanma, oksitlenme ve hava izolasyonu sağlamaması gibi noktalardan dolayı kullanımları giderek azalmıştır. Bu nedenlerden ötürü yapılarda kapı, pencere, tuvalet ve banyo tavan kaplamaları ve ara bölme kapıları gibi işlemlerde işletmeler tarafından PVC ürünler tercih edilmeye başlanmıştır.

Pencere üreticileri tarafından tercih edilen bu doğrama ürünleri sayesinde hem ısı geçirgenliği noktasında çok yüksek bir izolasyon sağlayan hem de temizlik noktasında çok rahat bir kullanım oluşturan pencere ve kapılar üretilmektedir. Günümüzde faaliyet gösteren pimapenciler tarafından ev ve işyerlerinde kullanılan PVC kapı ve pencere türleri raylı,tek kanatlı,çift kanatlı, sürgülü,vastaslı ve katlanabilir şekilde üretilmektedirler. Özellikle evlerde kullanılan pencerelerde ve kapılarda izolasyon işleminin çok yüksek bir oranda sağlanması ısı tasarrufu sağladığından dolayı yapı müteahhitleri tarafından da tercih edilir.

En İyi Ve Kaliteli Pimapen Firmaları

Ev ve işyerlerinde yapı uygulamaları gerçekleştirilirken ve dekorasyon işlemleri yapılırken PVC ürünlerinin kullanılması daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir sonuç oluşturmaktadır. Bu nedenle birçok kişi tarafından PVC ürünleri ile üretilmiş olan kapı ve pencereler uygulamalarda tercih edilir. Bu ürünler hem kolay temizlenebilmeleri hem uzun yıllar boyunca yapısı bozulmadan kullanabilmeleri hem de izolasyon sağlamaları nedeniyle avantajlı ürünlerdir. Bu ürünlerin temin edilmesinde yapı ve dekorasyon uygulamalarında en önemli noktalardan birisi sektörde isim sahibi olmuş ve kaliteli üretimler yapan pimapen firmaları seçilmesidir

Bu firmalar tarafından üretilen kapı ve pencereler de kullanılan tüm ekipmanlar ve detaylar uzun yıllar boyunca sıkıntı oluşturmadan sağlıklı bir şekilde kullanılabilirler. Temin edilen kapı, pencere ve tavan kaplama ürünlerinin temizleme işlemleri yapılırken basit bir şekilde su ve çizmez temizlik malzemeleri kullanılması yeterlidir. Gayet kolay ve hızlı bir şekilde temizlik yapılabilmesi ürünlerin uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi sağlam ve temiz kalmasını sağlar. Günümüzde bu ürünlerde kullanılan cam teknolojileri ile birlikte çok daha kaliteli bir sonuç ortaya konulan bilmektedir.

Sektörde hizmet veren en iyi pimapen firmaları tercih edilirken hem fiyat noktasında hem de ürünlerin sağladığı kalite noktasında iyi bir araştırma yapılarak birçok farklı firma arasında tercih yapılmalıdır. Bu firmalar kendi imkanları ile üretim yapan yerel firmalar olabileceği gibi hem ulusal bazda hem de uluslararası bazda üretimler ve dağıtımlar yapan firmalar da olabilirler. Ülkemizde yurt dışı kaynaklı olarak ithal ürünler sağlayan firmalarda bulunmaktadır. Pimapen ürünleri tercih edilirken sağladıkları performans ve talep edilen fiyat karşılaştırılarak en doğru ürünlerin tercih edilmesi için doğru firmalar üzerinden alışveriş yapılması gerekir. Uzun Yıllar Boyunca ilk günkü gibi kaliteli bir şekilde kullanılabilecek ve sağlam ekipmanlarla üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.
Devamını Göster