• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Hurda Firmaları | Birmilyonnokta

Hurda ile ilgili firmalarının listesi. Hurda Şirketleri

Hurda Firmaları

Kılınç Hurdacılık

Hurda


Mersin Koç Metal Hurdacılık

Hurda


Mersin Geneli Hurda Alımı Yapıyoruz. Demir Bakır Sarı Alüminyum gibi Tüm Metal Hurdaları

Serik Hurdacı

Hurda


Antalya'da hurda hizmeti sunmakta olan Serik Hurdacı isimli firmamız da birmilyonnokta.com &uum

İstasyon Hurdacılık Geri Dönüşüm

Hurda


Zonguldak Çaycuma’da size en yakın hurda alım, satım ve geri dönüşüm iş

Isparta Hurdacılık Geridönüşüm

Hurda


Hurda  (https://birmilyonnokta.com/bul/hurda)   Metal  (https://birmilyonnokta.c

Topaloğlu Metal

Hurda


Topaloğlu Metal ailesi olarak birmilyonnokta.com ile olan iş birliğimizi siz değerli müşterile

Yılmaz Hurdacılık

Hurda


Yılmaz Hurdacılık markamız, kendi sektöründe en çok tercih edilen firmaların başın

Kabalar Hurdacılık Geri Dönüşüm

Hurda


Kabalar Hurdacılık Geri Dönüşüm olarak sizlere birmilyonnokta.com adresinde hizmet

Hüseyinoğulları Hurda Metal Geri Dönüşüm

Hurda


Hüseyinoğulları Hurda Metal Geri Dönüşüm isimli kaliteli ve güvenilir hizm

Türkmenler Metal

Hurda


Türkmenler Metal işletmemiz, genel metal işleri sektöründe benzersiz seviyedeki hizm

Çiftçi Hurdacılık Geri Dönüşüm

Hurda


Adana Ceyhan’da hizmet verdiğimiz Çiftçi Hurdacılık Geri Dönüşüm

Aras hurda Metal

Hurda


İNŞAAT SONRASI DEMİR HURDASI,KAZALI ARABA HURDASI,FABRİKA DEMİRLERİ,OTEL EKİPMANLARI ALIM ASTIMI,HU

Isparta Hurdacı - Isparta 32 Hurdacı

Hurda


Isparta merkezde birmilyonnokta.com üyesi olarak hizmet veren Isparta Hurdacı firmamız ilk g&u

Bostancılar Hurda Metal

Hurda


Yalova Çınarcık’ta birmilyonnokta.com üyesi olarak hizmet veren Bostancılar Hurda

Kaval Ticaret Hurdacılık Geri Dönüşüm

Hurda


Kaval Ticaret Hurdacılık Geri Dönüşüm olarak birmilyonnokta.com adresinde üye o

Serik Topaktaş Hurda

Hurda


Serik Topaktaş Hurda olarak birmilyonnokta.com adresinde sizlere hizmet vermekteyiz. Geri dön&

Cemaloğlu Metal Geri Dönüşüm

Hurda


Hurda alımı ve geri dönüşüm piyasası alanında Kocaeli’nde faaliyet göster

Arı Metal Hurdacılık

Hurda


Serbest Metal Geri Dönüşüm

Hurda


Kocaeli’nde hurda sektöründe hizmet veren Serbest Metal Geri Dönüşüm

Doğuş Metal

Hurda


Doğuş Metal olarak birmilyonnokta.com adresinde üye olarak bulunmaktayız. Geri dönüş

Özcan Hurdacılık

Hurda


Bursa'da hurdacılık hizmeti vermekte olan Özcan Hurdacılık isimli kaliteli ve güvenil

Arı Metal Hurdacılık

Hurda


Hurda sektöründe Isparta ilinin öncü firmalarından bir olan Arı Metal Hurdacılı

Aydın Hurdacılık ( Ümraniye Hurda Alım Satım )

Hurda


Aydın Hurdacılık ( Ümraniye Hurda Alım Satım ) ekibi olarak yanınızda bulunuyor, istediğiniz e

Öztürk Hurdacılık

Hurda


Öztürk Hurdacılık isimli kaliteli ve güvenilir hizmet sahibi firmamız, birmilyonnokt

Daysal Hurdacılık ( Tarsus Hurdacı )

Hurda


Daysal Hurdacılık hurda sektöründe Mersin’de hizmet vermekte olup, www.birmilyonnok

Kale Geri Dönüşüm

Hurda


Alanının başarılı ve deneyimli firmalarından biri olarak gösterilen Kale Geri Dönüş&

Altan Metal Geri Dönüşüm

Hurda


Metal atıklarınızı geri dönüştürebilmeniz için Altan Metal Geri Dönü

Göllüdağlılar Geri Dönüşüm

Hurda


Kırklareli hurda sektöründe hizmet veren firmamız Göllüdağlılar Geri Dön&u

Kıbrıs Hurdacı

Hurda


Kıbrıs Hurdacı isimli firmamız, birmilyonnokta.com kervanına katıldığını duyurdu. Kurulduğu gü

Ay Kardeşler Metal Hurdacılık

Hurda


Konya’nın Selçuklu İlçesi’nde hurda sektöründe hizmet veren Ay


Ülkemizde Hurda Alım Satım Faaliyetleri

Hurda genel bir tanım olarak; Kullanılmak üzere üretilmiş olduğu alanda yeninden kullanım özelliğini yitirmiş olan, işlevsel olarak bir değeri kalmayan, miladı dolmuş olan büyün malzeme ve maddelere verilen ortak addır. Son zamanlarda geri dönüşüm sektörünün hızlı bir şekilde gelişmiş olmasına paralel olarak hurda malzemeler oldukça önemli bir miktarda değer kazanmış durumdadır. Bu noktada ülkemizde hurda alım satım faaliyetlerinde ciddi oranda bir yükseliş söz konusu olmaktadır. Bu durum ise hem ülke ekonomisine önemli bir girdi sağlamaktadır hem de ülke istihdam alanına yeni iş sahası alanları oluşturmaktadır. Esasında bütün gelişmiş ülkelerde uzun zamandan beri geri dönüşüm sektörünün hareketli olmasına bağlı olarak hurda olarak tabir edilen malzemeler, oldukça değer kazanmış durumdadır. Bu bağlamda hurda alım satım konusunda özellikle gelişmiş ülkeler; büyük ekonomik piyasalara sahiptir.

Geri dönüşüm sektörünün devreye girmesi ülkemizde hurdacı olarak çalışan kişi sayını da arttırmış durumdadır. Bu noktada geri dönüşüme kazandırılmak için hurdaların toplanmasından taşınmasına kadar pek çok süreci içine alan hurdacılık mesleği son zamanlarda hızlı bir gelişim dönemi içerisindedir. Hurdacı olarak tabir edilen meslek alanının önem kazanmasıyla birlikte; hurdacılık sektörünün de oldukça hareketlendiğini söylemek mümkün olmaktadır. Hurda özelliğine sahip olan ve kullanım miladını doldurmuş olan endüstriyel üretim fazlası olan atıkların da dönüştürülmesinin sağlanıyor olması; ülkemizde hurdacılık alanının genişlemesine neden olmaktadır. Bu noktada metal ve hurda özelliği bulunan malzemeler hiç olmadığı kadar değerlenmektedir. Zira bu sayede hem ülke yer altı kaynakları eksilmemektedir hem de önemli miktarda enerji tasarruf edilmektedir. Geri dönüşüm sektörünün oldukça kazançlı bir sektör olması esasında hurdacılık sektörünü de kazançlı kılmaktadır.

Hurda Dönüşüm Faaliyetlerinin Ülke Ekonomisine Katkıları

Yer atlı kaynakları tükenebilir kaynaklardır. Bunun yanı sıra farklı özelliğe sahip olan ve yer altı kaynakları özelliğinde olmayan kaynaklarında tükenebilir olduğu bilinmektedir. Ayrıca üretim faaliyetleri özellikle enerji tüketimi açısından önemli kayıpları ortaya koymaktadır. Bütün bu unsurlar düşünüldüğünde hurda dönüşüm faaliyetlerinin ülke ekonomisine önemli katkılar sunduğu görülmektedir. Hurda dönüşüm faaliyetleri esasında hem yer altı kaynaklarının verimli kullanılması hususunda hem de enerji tüketiminin azaltılması hususunda beraberinde önemli kazanımları getiren bir faaliyetleri içine almaktadır. Bu bağlamda geri dönüşüm faaliyetlerinin bir parçası sayılan hurda dönüşüm faaliyetleri, ülke ekonomisine önemli kazanımlar sunmak konusunda son derece başarılıdır. Geri dönüşüm sektörüne bağlı olarak gelişen hurda sektörü; atıkların toplanmasından tutunda atıkların bertaraf edilmesine varıncaya kadar pek çok alanı içine almaktadır. Geri dönüşüm faaliyetlerine bağlı olarak uygun fiyatlı ürünlerin üretilmesi de sağlanmaktadır. Bu durum bile tek başına önemli bir kazanım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hurdacılık sektöründe faaliyet gösteren hurda firmalarının sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu durumun ortaya çıkmasında ise; hurdacılık alanına duyulan ilginin artması etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra hurdacılığın çok daha kazançlı olması hurda firmaları sayısının artmasında da etkili olmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren hurda firmaları uluslar arası kalite standartlarına sahip olan firmalar olarak tanımlanabilmektedir. Özellikle son zamanlarda yapılan bilinçlendirme faaliyetleri de bu durumun ortaya çıkmasında etkili olmaktadır. Hurda firmaları hem istihdam alanı oluşturmak bakımından hem enerji tasarrufunun sağlanması bakımından hem de yer altı kaynaklarının tüketilmesinin azaltılması bakımından oldukça önemli işlevlere sahip olan işletmelerdir. Bu noktada son derece etkili bir şekilde hizmet sunan bu firmalar devlet tarafından da desteklenmektedir.

Ülkemizde Hurda Alım Satım Firmalarının Konumu

Ülkemiz son dönemlerde geri dönüşüm sektörüne oldukça fazla bir şekilde önem vermektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak ise; hurda diye tabir edilen atıklar önemli derecede değer kazanmış durumdadır. Bu bağlamda hurda atıkların kaynağında toplanması, taşınması ve geri dönüşüm sektörüne kazandırılması aşamasında faaliyet üretmek amacıyla hurda alım satım firmaları çalışmalar yapmaktadır. Hurda alım satım firmalarının faaliyet alanları düşünüldüğünde oldukça önemli bir işlevi yerine getirdikleri oldukça rahat bir şekilde görülmektedir. Bu noktada hurda alım satım firmalarının sayısının artması esasında ülkemiz lehinde olan bir durumdur. Zira bu sayede geri dönüşüm sektörü oldukça kolay ve çabuk bir şekilde hammaddeleri olan hurdalara ulaşabilmektedir. Geri dönüşüm sektörü ön planda olmadığı dönemlerde hurdaların alım satımıyla ilgilenen kişilere hurdacılar olarak isimlendirilirdi. Hurdacılar mahalle aralarında gezerek hurda satın alır sonra bu hurdaları farklı kişilere satardı. Geri dönüşüm sektörünün önem kazanmasıyla birlikte hurdacılar yerini dev hurda firmalarına bıraktı.

Metal ve hurda firmaları, metal özelliği bulunan hurdaların kaynağında toplanarak ekonomik bir değer olarak kazandırılması faaliyetlerinde görev almaktadır. Bu noktada oldukça önemli bir görevi yerine getiren hurda firmaları, hurda alım satımı yaparak esasına önemli bir piyasanın ortaya çıkmasına da sebep olmaktadır. Bu bağlamda hurda dönüşüm firmaları olarak da isimlendirilen metal ve hurda firmaları, hurdacılık piyasasının şekillenmesinde de etkili olmaktadır. Günümüz itibariyle hurdacılık sektörü oldukça önemli bir sektör haline gelmiş durumdadır. Bütün bu bilgiler göz önünde bulundurulduğunda hem ülkemizde hem de dünyada geri dönüşüm sektörünün ortaya çıkması geri dönüşüm firmaları sayısının da artmasını etkilemiştir sözünü söylemek mümkün olmaktadır. Zira sıralanan bütün kazanımlar esasında geri dönüşüm sektörünün ortaya çıkmasıyla ortaya çıkmaktadır. Bu durum ülkemizde de aynı şekilde gerçekleşmiştir.
Devamını Göster