• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Rent A Car Firmaları | Birmilyonnokta

Rent A Car ile ilgili firmalarının listesi. Rent A Car Şirketleri

Rent A Car Firmaları

Mak Rent A Car

Rent A Car


Mak Rent A Car firmamız, yıllardır araç kiralama sektöründe müşterilerimize s

Yıldızlar Rent A Car

Rent A Car


İzmir Rent A Car sektöründe ekonomik, orta ve lüks araç seçeneği ile h

Start Rent A Car

Rent A Car


Çukurova bölgesinin en hızlı araç kiralama firmasına hoş geldiniz. Start Rent A

Show Rent A Car

Rent A Car


Otomobillerimiz, bizler için hem konfor alanında, hem lüks alanında önemli bir nok

Mg Oto Kiralama ve Gayrimenkul

Rent A Car


Malatya rent a car sektöründe araç kiralama için kurulan Mg Oto Kiralama ve

Platin Oto Kiralama-izmir Lüks Araç Kiralama

Rent A Car


(http://www.platinotokiralama.com/) FİRMAMIZ SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİNE  2018-2019&nb

Nihat Rent A Car ( Şahinbey Araç Kiralama Noktası )

Rent A Car


Günümüzde her sektöre olan ilgiden çok daha fazlasıyla karşılaşılan otom

Mht Rent A Car

Rent A Car


Laz Rent A Car

Rent A Car


Günümüzde ulaşım olanakları olarak yoğun bir şekilde araçları kullanmaktayız.

Uğurlu Rent A Car

Rent A Car


Uğurlu Rent A Car    www.niziprentacar.net

Arda Rent A Car

Rent A Car


Arda Rent A Car

Marble Car Rental

Rent A Car


Sabiha Gökçen Havalimanı Türkiye’nin en işlek ikinci havalimanı olarak g&o

Kabal Rent A Car

Rent A Car


Çakır Rent A Car Oto Alım Satım

Rent A Car


Onurcan Vip Taşımacılık ve Turizm

Rent A Car


Onurcan Vip Taşımacılık

Vizyon Oto Kiralama

Rent A Car


bayburt oto kiralama, bayburtta oto kirlama, bayburt araç kirlama,bayburt oto kirlama, baybu

Eda İletişim & Rent A Car

Rent A Car


Araç Kiralama, Cep telefonu mağazaları faaliyetlerinde bulunan EDA İLETİŞİM & RENT A CAR

Tts Oto Kiralama

Rent A Car


Tts Oto Kiralama

İstasyon24

Rent A Car


  • İstasyon24
  • 0 (850) 885 28 24
  • İstanbul / Küçükçekmece

Sincan Araç Kiralama (akpınar Rent A Car)

Rent A Car


Günlük hayatta arabayla bir yerden başka bir yere gitmek artık bir lüks olmaktan &cc

Nihat Rent A Car

Rent A Car


Günümüzde her sektöre olan ilgiden çok daha fazlasıyla karşılaşılan otom

Yk Oto Kiralama

Rent A Car


Günümüzde kişisel araç sahibi olmak büyük bir maddi ihtiyaç

Musti Rent A Car

Rent A Car


Kayseri rent a car sektöründe verdiğimiz araba kiralama hizmetlerimizle, sektöre baş

Aker Oto Kiralama

Rent A Car


Sektörün en iyisi olmanın verdiği mutluluğu yaşıyoruz. Müşterilerimize hizmet vermey

Bergama Oto Kiralama Pusula Rent A Car

Rent A Car


Verdiğimiz hizmetlerin kalitesiyle İzmir rent a car sektörünün önde gelen firma

Çetin Rent A Car

Rent A Car


Geçmişten günümüze Antalya turizm alanında hiçbir zaman önemini k

Vip Rent Limuzin

Rent A Car


Hayatınıza lüks bir dokunuş ister misiniz? Özel günlerinizde, seyahatlerinizde sizle

Öykü Rent A Car

Rent A Car


Nevşehir’in Merkez ilçesi üzerinden merkez faaliyetlerini yürütmekte ol


Yaygınlaşan Bir Hizmet Kolu Olarak Oto Kiralama Firmaları

Otomobilin bir lüks olduğu günler hayli gerilerde kalmış ikenotomotiv sanayi ve otomobil sektörü sürekli olarak yenilenmektedir ki farklı hizmet kollarıyla müşterilere hitap etmektedirler. Gelişmekte olan ülkemizde araç sayısı günden güne artmakta birçok kişi işe gitmek veya günlük işlerini halletmek için otomobil satın almaktadır. Bununla birlikte birçok kurumsal firma ve şirket ihtiyaç duyduğu araç konseptine sahip olarak daha nitelikli ve kaliteli hizmet vermeye çalışmaktadır. Bu gibi ihtiyaçlar oto kiralama firmaları şeklinde hayat bulan bir sektöre dönüşmüştür.

Yüksek gümrük vergileri ve ÖTV sebebiyle ülkemizde araç fiyatları oldukça yüksektir. Neredeyse bir ev fiyatına yaklaşmakta olan araç fiyatları sebebiyle birçok kişi araç satın alamamakta ve bu muhteşem konfordan ve hizmetten mahrum kalmaktadır. Çünkü otomobiller şehir hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir ki otomobillerin bireylere kazandırdığı zaman düşünüldüğünde gerçekten muhteşem araçlar olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Ancak yüksek fiyatlar neticesinde otomobil satın alamayan kişiler içinde rent a car firmaları oldukça ekonomik ve kaliteli hizmet sunmaktadır

Büyükşehirlerden Anadolu kasabalarında kadar birçok yerde açılmakta olan oto kiralama firmaları sahip oldukları araçları talep edilen süre göz önüne alınarak kişilere kiralayabilmektedirler. Bu şekilde ortaya yeni bir istihdam alanı ve sektör çıkmıştır. Otomobile duyulan ihtiyaca paralel olarak her gün yeni bir rent a car firması kapılarını müşterilere açmaktadır. Özellikle büyükşehirlerde havalimanı gibi lokasyonlarda çok ciddi bir rekabetin yaşandığı bu firmalar kalite çıtasını da her gün daha yukarılara çekmekte ve müşteri yelpazesini genişletmeye çalışmaktadır.

Çok farklı konseptlerde müşterilere hitap edebilen araç kiralama firmaları sahip olduğu araçların kalitesi ve sunmuş olduğu hizmete göre bir müşteri portföyüne sahip olmaktadır. Ancak yapılabilecek bazı uygulamalar ve sunulabilecek mali hizmetler ile çok kolay bir şekilde daha geniş bir kitleye hitap etmek oto kiralama firmaları açısından mümkündür.

Oto Kiralama Firmaları ve Hizmetleri

Aslında araç kiralama hizmeti veren firmaların çalışma mantığı oldukça basittir. Bir aracı olmayan veya çeşitli sebeplerden ötürü araç kiralamak isteyen müşteri firmaya ulaşmakta firmada müşterinin talepleri doğrultusunda bir araç kiralayarak onun kullanımına sunmaktadır. İşleyiş mantığı oldukça basit olan rentacar firmaları sunmuş olduğu hizmeti çeşitlendirerek nitelikli ve kaliteli bir hizmet sektörü haline gelmiştir.

Bu bakımdan oto kiralama firmalarının dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında kiralama yöntemiyle sunulacak olan araçların kalitesi gelmektedir. Eski yıpranmış ve bakımsız olan araçlar, kiralama konsepti için kesinlikle uygun değildir. Ülkemizde faaliyet gösteren rent a car firmaları da bu konuda çok hassas davranarak genellikle son model ve yeni araçları tercih etmektedirler. Müşteriler için oldukça önemli olan bu durum bir firmanın kalitesini de ortaya koymaktadır.

Rentacar firmaları açısından dikkat edilmesi gereken diğer husus ise araç filolarını sürekli olarak güncelleme ihtiyacıdır. Kiralama firmasının sunmuş olduğu araçlar çok kısa sürede yüksek kilometrelere çıktığından hem bakım masrafları artacak hem de birtakım yıpranmalara ve sorunlara maruz kalacaktır.Bu durumda yıpranmış araçlarla müşteri hitap etmektense güncellenmiş ve yeni modellerle müşteri karşısına çıkmak büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü Rentacar araç yelpazesine göre müşteri çekebilmektedir.

Bir rent a car firması gelen müşteriye aracı kiralayabilmek için araçların tüm resmi evraklarını tamamlamış olmalıdır.Bilindiği üzere ülkemizde araçların 2 dönem olarak ödenen vergileri bulunmaktadır.Rent a car sektöründe hizmet gösteren firmalar Ocak ve Temmuz vergilerini ödedikten sonra araçların istenen periyotlardaki muayenelerini de resmi olarak yaptırmak durumundadır. Bununla birlikte tüm araçlar sigortalı ve kaskolu olmak zorundadır. Tüm bu güvenlik unsurları ve resmi evraklar tamamlandıktan sonra araçlar gönül rahatlığıyla müşteriye kiralanabilmektedir ki müşteriye periyodik olarak da kasko olanağı sunmaktadırlar.

Bununla birlikte kaliteli bir Rentacar, araç kiralama işleminden önce mutlaka aracın teknik bakımını da yapmak zorundadır.Araç kiralayacak olan sürücü ve yolcuların trafikte seyir halinde teknik bir sıkıntıyla karşılaşması bazen telafisi olmayan istenmeyen durumlar ortaya çıkartmaktadır.Bunun önüne geçebilmek için araçlar periyodik olarak bakıma sokulmalı ve uzun süreli kiralamalardan sonra mutlaka birlikte çalışılan teknik servise götürülüp bakım yapılmalıdır.

Bu bakım kapsamında en çok dikkat edilmesi gereken meselelerin başında araçların lastik diş derinliği gelmektedir. Çok yüksek kilometreler yapmış olan lastikler araçta sürücü ve yolcular için tehlike yatacaktır. Bu sebeple rent a car firmaları kiralama öncesi araç lastiklerini gözden geçirmeli yağ ve su eksiği varsa tamamlamalıdır. Ayrıca bu bakımların kaliteli olabilmesi için nitelikli bir teknik servis ile çalışmak, mümkünse araçların marka servislerine araçları periyodik olarak götürmek kalite çıtasını yükselten ve müşteri yelpazesini genişleten bir uygulamadır.

Oto Kiralama Firmaları ve Kurumsal Çözümler

Araç kiralama ihtiyacı sadece bireysel kullanıcılar için değil kurumlar ve şirketler için de söz konusu olmaktadır.Profesyonel yönetim gereği şirketler her türlü ekonomik girdiyi gözden geçirmekte gereksiz tüm masrafları azaltma yoluna gitmektedirler. Bu sebeple personel sayısı çok olup araç ihtiyacı olan firmalar ve kurumlar bu araç ihtiyaçlarını genellikle rent a car firmaları aracılığıyla gidermektedirler.

Kurumsal firmaların çok fazla sayıda araca ihtiyaç duydukları anlarda önlerinde beliren iki ihtimalden yeni ve sıfır araç alma oldukça pahalı ve ciddi sıkıntıları olan bir tercihtir. Çünkü firma sıfır araç satın aldığında bu aracın günümüzdeki maliyetleri göz önüne alındığında şirkete büyük bir ek yük getireceği ortadadır. Bununla birlikte sıfır araç satın alındığında aracın mülkiyeti ile ilgili bazı hukuki durumlarda ortaya çıkacaktır ki şirket adına bu işleri takip etmesi gereken özel bir eleman barındırılmaktadır. Ayrıca şirkete ait olan aracın vergileri, muayene ücretleri,sigorta ve kasko gibi ciddi giderlerin hepsi kurumca karşılanmak zorundadır.Bu durumu değerlendiren kurumlar ve şirketler son yıllarda araç satın almak yerine rentacar firmaları ile çalışarak filo kiralamayı tercih etmektedirler.

Filo kiralama hizmeti veren oto kiralama firmaları çalıştıkları şirketler ve kurumlara istenen sayıda ve markada aracı kiralayarak muhteşem bir hizmet sunmaktadırlar.Bazı kurumların binlerce aracı kiraladığı düşünüldüğünde filo kiralamanın büyük bir pazar payı olduğu daha iyi anlaşılacaktır.Bu sahada da hizmet veren Rent a car firmaları çalıştıkları kurumların talepleri doğrultusunda araç bulundurarak bu araçları filo adı altında kurumlara kiralayabilmektedirler. Filo kiralama neticesinde kurum ve şirketler büyük ekonomik avantajlar elde etmektedirler.Araca ait olan tüm resmi İşlemlerin yapılması ve takip edilmesi gibi sıkıntılı meseleler oto kiralama firması tarafından halledileceğinden ciddi bir zaman kazancı da ortaya çıkmaktadır.

Kurumlar için filo kiralama hizmeti veren Rent a car firmaları kurumlara bu araçların yenilenmesi noktasında da ciddi anlamda yardımcı olmaktadırlar.Sıfır bir araç almış olan firmalar bu araçların çok kısa sürede kilometreleri artacağından satışıyla da uğraşmak zorunda kalırlar. Böylece hem ekonomik kayıp hem de zaman kaybı yaşarlar ancak kaliteli araç kiralama firmaları kurumsal çözüm olarak sunduğu filo kiralama hizmeti ile araçları da istenen periyotlarda yenileyebilmektedir. Bununla birlikte kurumsal çözüm sunan rent a car şirketleri yol yardımından lastik değişimine araç bakımından servis hizmetine kadar her türlü hizmeti kurum ve şirketlere sunabilmektedirler.

Oto kiralama firmaları kurumsal çözüm olarak sadece filo kiralama hizmeti ile yetinmemektedir. Ürün portföyünü genişleten Rent a car firmaları birçok iş makinesini ve büyük iş araçlarını da talep doğrultusunda kiralayabilmektedir. Vinç, kepçe gibi hem çok pahalı hem de belirli periyotlarda kullanılan iş araçlarını satın almak yerine kiralama yoluna giden İnşaat ve yapı sektörü bu noktada oto kiralama firmalarının müşteri profilinde bulunmaktadır.

Bunlara ek olarak cenaze aracı veya hasta nakline imkân veren çeşitli minibüslerin kiralanması da oto kiralama firmaları tarafından sunulan hizmetlerdendir. Ayrıca düğün, nişan, cenaze gibi merasimlerde, insan sayısının çok olduğu durumlarda otobüs gibi büyük araçlarda kaliteli oto kiralama firmaları tarafından bir hizmet olarak müşterilere sunulabilmektedir. Tüm bu hizmetlerde sunulacak olan aracın bütün resmi evrakları tamdır ve seyir halinde müşterinin herhangi bir sorun yaşamaması adına teknik bakımları yapılmıştır.

Rent a carfirmaları özellikle havalimanlarının bulunduğu yerlerde transfer hizmeti de vererek kiralama konseptine farklı bir anlam katmaktadır.Uzun karayolu yolculuğu yerine uçakla seyahat etmeyi tercih eden bireyler için havaalanında indikten sonra araç ihtiyacı ortaya çıkacaktır. Bu gibi hallerde gerek araç kiralama formatında gerekse transfer veya shuttle hizmeti tarzında müşteriye hitap edebilen bu firmalar tamamı lüks ve nitelikli araçlar barındırmaktadır.

Türkiye'deki araç sayısının artışı nedenli çok olursa olsun otomobil kiralama ihtiyacı her zaman için var olacak bir sektördür.Bu sektörde faaliyet gösteren rent a car firmaları günden güne artan sayıda müşteriye hitap edebilmek için kalite standardını artırmakta ve daha bilinir hale gelme yollarını aramaktadır.Sitemiz telefon numaralarından internet adresine kadar bu firmaların her türlü künye bilgisine yer vererek otomobil kiralama sektörüne katkıda bulunmaktadır.Sitemizin gereken kategorisinde yer alan bu firmalar müşteri portföyünü genişleterek yüz güldüren sonuçlar almaktadır.
Devamını Göster

BLOG YAZILARI

2022-11-05

Rent A Car Hizmeti Veren Firmaların Araçların Yıllık Bakımını Yaptırma Zorunluluğu

Hizmet sektöründe her geçen gün değişen ihtiyaçlar

2022-11-30

En Çok Araç Kiralanan Şehirler Hangileridir?

Son yıllarda özellikle pandemi nedeniyle araç kiralama firmalarına talep

2023-03-02

Rent A Car Firmaları

Rent A Car Araç kiralama ya da rent a car uygulamalarıyla geçici

2022-11-18

Araç Kiralama Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor?

Araç sahibi olmayan, uzun yolculuğa çıkan veya özel günlerini

2023-12-29

Araç Kiralamada Yakıt Uygulaması Nasıl Olur?

Araç kiralamada yakıt uygulaması, kiralama şirketinin belirlediği kurallara

2023-01-16

Kiralık Araç İade Süreci: Sorunsuz Bir İade İçin 3 İpucu

Kiralık bir aracı iade etmeye hazırlanırken, iade süreci göz korkutucu

2022-12-06

Rent A Car Firması Açarken Gerekli Ruhsatlar Nelerdir?

Rent A Car firması açmadan önce özellikle fizibilite

2022-12-12

Rent A Car Hizmetlerinde Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir

Rent a car hizmeti son yılların en çok tercih edilenlerinden birisidir. Bu

2022-11-15

Rent A Cardan Kiralanan Araçta Trafik Cezası Kime Gelir

Son teknolojik değişimlerin neden olduğu gelişmeler araç kiralama

2024-01-09

Araba Kiralarken Dikkat Edilecek Şeyler

Araba kiralama hizmeti bireylerin ve şirketlerin bir aracı belli bir süre

2022-11-22

Aylık Araç Kiralama Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Aylık araç kiralama ihtiyacı nedeniyle geçici süreliğine araç

2022-12-16

Araç Kiralamda Büyümenin Yolları Nelerdir?

Araç kiralama sektörünün tarihi gelişimi ve