• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Rent A Car Firmaları | Birmilyonnokta

Rent A Car ile ilgili firmalarının listesi. Rent A Car Şirketleri

Rent A Car Firmaları

Ecrin Vıp Transfer ve Vip Minibüs Kiraama

Rent A Car


Adana vip araç kiralama ve vip transfert konusunda deneyimli ekibi ve son model araçl

Alfagaraj Kocaeli Motosiklet Kiralama

Rent A Car


Kocaeli bölgesinde günlük, haftalık ve aylık motosiklet kiralama, scooter kiralama h

Konya Paytar Oto Kiralama 724

Rent A Car


konya selçuklu araç kiralama havaalanı araç kiralama konya tren garı ara&ccedi

Seyrantepe Çilingir

Rent A Car


Seyrantepe Çilingir (https://kagithanecilingir.business.site/) firması olarak en hızlı ve g&

Anatolia Araç Kiralama

Rent A Car


Vanda ucuz araba klralama rent a car van araba kiralama van havaalanı teslim ve van otogar teslim a

Endülüs Travel

Rent A Car


İstanbul'da rent a car hizmeti sunmakta olan Endülüs Travel isimli kalite kokan firma

Kulu Rent A Car

Rent A Car


"Bakımlı ve temiz araçlarımızı tatillerinizde güvenle kiralayabilirsiniz."

Happy Car Rental Antalya

Rent A Car


Happy Car Rental Antalya olarak birmilyonnokta.com üyesiyiz. Sizlere araç kiralama konu

Vizyon Filo Rent A Car ( Afyon Araç Kiralama Firması )

Rent A Car


Vizyon Filo Rent A Car firması olarak Afyon’un araç kiralama sektöründeki ka

Çolak Motors

Rent A Car


ÇOLAK MOTORS ARAÇ KİRALAMA BİREYSEL FİLO KİRALAMA TRASFER OTOMOBİL SUV VIP KİRALAMA .

By Rent A Car

Rent A Car


2020 yılında kurulan BY RENT A CAR şirketimiz 1 araçla başlayıp filo haline dönüşt

Çiğli Car Rental

Rent A Car


İzmir’de Rent a car sektöründe araç kiralama hizmeti veren Çiğli Car

Azra Ayaz Rent A Car Araba Kiralama

Rent A Car


Azra Ayaz Rent A Car Ankara’nın her yerine siz değerli müşteril

Kupa Rent A Car

Rent A Car


Gap Profesyonel Filo

Rent A Car


Gaziantep Şahinbey’de şehrin merkezinde size mutlak kolaylık sağlayacak şekilde hizmet veren

Ünallar Filo Derince Yenikent Araç Kiralama

Rent A Car


Ünallar Filo Kiralama; Yurt dışından gelen ve yurt içindeki müşterilerimize kolayl

Ünallar Filo Araç Kiralama

Rent A Car


Ünallar Filo Kocaeli Bölgesi ve Tüm Semtlerine Araç Kiralama Rent A Car Hizme

Ema Car Rental - Araç Kiralama

Rent A Car


Aylık,haftalık veya günlük araç taleplerinizde hızlı rezervasyon seçeneği i

Germager Rent A Car

Rent A Car


Germager Rent A Car birmilyonnokta.com üyesi olup değerli imkanlardan faydalanmaktadır. Ulaşım

Ve-Ka Car Rental

Rent A Car


Ankara’da son zamanların parlayan yıldızı Ve-Ka Car Rental şirketi birmilyonnokta.com üy

Ym Rent A Car

Rent A Car


İnsanlara sunduğu konforlu ve çok kullanışlı ulaşım araçlarıyla çok tercih edi

Yolcu Rent A Car

Rent A Car


Firmamız Yolcu Rent A Car, birmilyonnokta.com üyesi olarak hizmet veriyor. Konya rent a car al

Şanlıurfa Araç Kiralama | Ascar

Rent A Car


Şanlıurfa Araç Kiralama (https://www.ascarrental.net/) Şanlıurfa araç kiralama firma

Antalya Oto Kiralama

Rent A Car


Müşterilerinin kısa ve uzun dönemli araç ihtiyaçlarını hizmet avantajları,

Nizip Vip Arac Kiralama

Rent A Car


uzun yıllardır kaliteli ve prestijli arac kullanma keyfini bizim ile yaşayın

Kısmet Rent A Car ( Boğazkent Rent A Car )

Rent A Car


Firmamız Kısmet Rent A Car birmilyonnokta.com firmasının bir üyesidir. Birçok koşulda i

Dost Rent A Car Gayrimenkul

Rent A Car


Gayrimenkul, araba gibi yüksek değerli malların alım satımını güvenilir şirketlerle yapma

Elite Rentacar

Rent A Car


BİREYSEL VE KURUMSAL ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ

Balgat Oto Kiralama

Rent A Car


Balgat Oto Kiralama , 2008 yılından günümüze  Ankara ve Ankara’nın t

Koc'sa Rent A Car

Rent A Car


KOÇ'SA Rent a Car 2010 yılında İstanbul un Pendik ilçesinde kurulmuştur. İlk &oum


Yaygınlaşan Bir Hizmet Kolu Olarak Oto Kiralama Firmaları

Otomobilin bir lüks olduğu günler hayli gerilerde kalmış ikenotomotiv sanayi ve otomobil sektörü sürekli olarak yenilenmektedir ki farklı hizmet kollarıyla müşterilere hitap etmektedirler. Gelişmekte olan ülkemizde araç sayısı günden güne artmakta birçok kişi işe gitmek veya günlük işlerini halletmek için otomobil satın almaktadır. Bununla birlikte birçok kurumsal firma ve şirket ihtiyaç duyduğu araç konseptine sahip olarak daha nitelikli ve kaliteli hizmet vermeye çalışmaktadır. Bu gibi ihtiyaçlar oto kiralama firmaları şeklinde hayat bulan bir sektöre dönüşmüştür.

Yüksek gümrük vergileri ve ÖTV sebebiyle ülkemizde araç fiyatları oldukça yüksektir. Neredeyse bir ev fiyatına yaklaşmakta olan araç fiyatları sebebiyle birçok kişi araç satın alamamakta ve bu muhteşem konfordan ve hizmetten mahrum kalmaktadır. Çünkü otomobiller şehir hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir ki otomobillerin bireylere kazandırdığı zaman düşünüldüğünde gerçekten muhteşem araçlar olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Ancak yüksek fiyatlar neticesinde otomobil satın alamayan kişiler içinde rent a car firmaları oldukça ekonomik ve kaliteli hizmet sunmaktadır

Büyükşehirlerden Anadolu kasabalarında kadar birçok yerde açılmakta olan oto kiralama firmaları sahip oldukları araçları talep edilen süre göz önüne alınarak kişilere kiralayabilmektedirler. Bu şekilde ortaya yeni bir istihdam alanı ve sektör çıkmıştır. Otomobile duyulan ihtiyaca paralel olarak her gün yeni bir rent a car firması kapılarını müşterilere açmaktadır. Özellikle büyükşehirlerde havalimanı gibi lokasyonlarda çok ciddi bir rekabetin yaşandığı bu firmalar kalite çıtasını da her gün daha yukarılara çekmekte ve müşteri yelpazesini genişletmeye çalışmaktadır.

Çok farklı konseptlerde müşterilere hitap edebilen araç kiralama firmaları sahip olduğu araçların kalitesi ve sunmuş olduğu hizmete göre bir müşteri portföyüne sahip olmaktadır. Ancak yapılabilecek bazı uygulamalar ve sunulabilecek mali hizmetler ile çok kolay bir şekilde daha geniş bir kitleye hitap etmek oto kiralama firmaları açısından mümkündür.

Oto Kiralama Firmaları ve Hizmetleri

Aslında araç kiralama hizmeti veren firmaların çalışma mantığı oldukça basittir. Bir aracı olmayan veya çeşitli sebeplerden ötürü araç kiralamak isteyen müşteri firmaya ulaşmakta firmada müşterinin talepleri doğrultusunda bir araç kiralayarak onun kullanımına sunmaktadır. İşleyiş mantığı oldukça basit olan rentacar firmaları sunmuş olduğu hizmeti çeşitlendirerek nitelikli ve kaliteli bir hizmet sektörü haline gelmiştir.

Bu bakımdan oto kiralama firmalarının dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında kiralama yöntemiyle sunulacak olan araçların kalitesi gelmektedir. Eski yıpranmış ve bakımsız olan araçlar, kiralama konsepti için kesinlikle uygun değildir. Ülkemizde faaliyet gösteren rent a car firmaları da bu konuda çok hassas davranarak genellikle son model ve yeni araçları tercih etmektedirler. Müşteriler için oldukça önemli olan bu durum bir firmanın kalitesini de ortaya koymaktadır.

Rentacar firmaları açısından dikkat edilmesi gereken diğer husus ise araç filolarını sürekli olarak güncelleme ihtiyacıdır. Kiralama firmasının sunmuş olduğu araçlar çok kısa sürede yüksek kilometrelere çıktığından hem bakım masrafları artacak hem de birtakım yıpranmalara ve sorunlara maruz kalacaktır.Bu durumda yıpranmış araçlarla müşteri hitap etmektense güncellenmiş ve yeni modellerle müşteri karşısına çıkmak büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü Rentacar araç yelpazesine göre müşteri çekebilmektedir.

Bir rent a car firması gelen müşteriye aracı kiralayabilmek için araçların tüm resmi evraklarını tamamlamış olmalıdır.Bilindiği üzere ülkemizde araçların 2 dönem olarak ödenen vergileri bulunmaktadır.Rent a car sektöründe hizmet gösteren firmalar Ocak ve Temmuz vergilerini ödedikten sonra araçların istenen periyotlardaki muayenelerini de resmi olarak yaptırmak durumundadır. Bununla birlikte tüm araçlar sigortalı ve kaskolu olmak zorundadır. Tüm bu güvenlik unsurları ve resmi evraklar tamamlandıktan sonra araçlar gönül rahatlığıyla müşteriye kiralanabilmektedir ki müşteriye periyodik olarak da kasko olanağı sunmaktadırlar.

Bununla birlikte kaliteli bir Rentacar, araç kiralama işleminden önce mutlaka aracın teknik bakımını da yapmak zorundadır.Araç kiralayacak olan sürücü ve yolcuların trafikte seyir halinde teknik bir sıkıntıyla karşılaşması bazen telafisi olmayan istenmeyen durumlar ortaya çıkartmaktadır.Bunun önüne geçebilmek için araçlar periyodik olarak bakıma sokulmalı ve uzun süreli kiralamalardan sonra mutlaka birlikte çalışılan teknik servise götürülüp bakım yapılmalıdır.

Bu bakım kapsamında en çok dikkat edilmesi gereken meselelerin başında araçların lastik diş derinliği gelmektedir. Çok yüksek kilometreler yapmış olan lastikler araçta sürücü ve yolcular için tehlike yatacaktır. Bu sebeple rent a car firmaları kiralama öncesi araç lastiklerini gözden geçirmeli yağ ve su eksiği varsa tamamlamalıdır. Ayrıca bu bakımların kaliteli olabilmesi için nitelikli bir teknik servis ile çalışmak, mümkünse araçların marka servislerine araçları periyodik olarak götürmek kalite çıtasını yükselten ve müşteri yelpazesini genişleten bir uygulamadır.

Oto Kiralama Firmaları ve Kurumsal Çözümler

Araç kiralama ihtiyacı sadece bireysel kullanıcılar için değil kurumlar ve şirketler için de söz konusu olmaktadır.Profesyonel yönetim gereği şirketler her türlü ekonomik girdiyi gözden geçirmekte gereksiz tüm masrafları azaltma yoluna gitmektedirler. Bu sebeple personel sayısı çok olup araç ihtiyacı olan firmalar ve kurumlar bu araç ihtiyaçlarını genellikle rent a car firmaları aracılığıyla gidermektedirler.

Kurumsal firmaların çok fazla sayıda araca ihtiyaç duydukları anlarda önlerinde beliren iki ihtimalden yeni ve sıfır araç alma oldukça pahalı ve ciddi sıkıntıları olan bir tercihtir. Çünkü firma sıfır araç satın aldığında bu aracın günümüzdeki maliyetleri göz önüne alındığında şirkete büyük bir ek yük getireceği ortadadır. Bununla birlikte sıfır araç satın alındığında aracın mülkiyeti ile ilgili bazı hukuki durumlarda ortaya çıkacaktır ki şirket adına bu işleri takip etmesi gereken özel bir eleman barındırılmaktadır. Ayrıca şirkete ait olan aracın vergileri, muayene ücretleri,sigorta ve kasko gibi ciddi giderlerin hepsi kurumca karşılanmak zorundadır.Bu durumu değerlendiren kurumlar ve şirketler son yıllarda araç satın almak yerine rentacar firmaları ile çalışarak filo kiralamayı tercih etmektedirler.

Filo kiralama hizmeti veren oto kiralama firmaları çalıştıkları şirketler ve kurumlara istenen sayıda ve markada aracı kiralayarak muhteşem bir hizmet sunmaktadırlar.Bazı kurumların binlerce aracı kiraladığı düşünüldüğünde filo kiralamanın büyük bir pazar payı olduğu daha iyi anlaşılacaktır.Bu sahada da hizmet veren Rent a car firmaları çalıştıkları kurumların talepleri doğrultusunda araç bulundurarak bu araçları filo adı altında kurumlara kiralayabilmektedirler. Filo kiralama neticesinde kurum ve şirketler büyük ekonomik avantajlar elde etmektedirler.Araca ait olan tüm resmi İşlemlerin yapılması ve takip edilmesi gibi sıkıntılı meseleler oto kiralama firması tarafından halledileceğinden ciddi bir zaman kazancı da ortaya çıkmaktadır.

Kurumlar için filo kiralama hizmeti veren Rent a car firmaları kurumlara bu araçların yenilenmesi noktasında da ciddi anlamda yardımcı olmaktadırlar.Sıfır bir araç almış olan firmalar bu araçların çok kısa sürede kilometreleri artacağından satışıyla da uğraşmak zorunda kalırlar. Böylece hem ekonomik kayıp hem de zaman kaybı yaşarlar ancak kaliteli araç kiralama firmaları kurumsal çözüm olarak sunduğu filo kiralama hizmeti ile araçları da istenen periyotlarda yenileyebilmektedir. Bununla birlikte kurumsal çözüm sunan rent a car şirketleri yol yardımından lastik değişimine araç bakımından servis hizmetine kadar her türlü hizmeti kurum ve şirketlere sunabilmektedirler.

Oto kiralama firmaları kurumsal çözüm olarak sadece filo kiralama hizmeti ile yetinmemektedir. Ürün portföyünü genişleten Rent a car firmaları birçok iş makinesini ve büyük iş araçlarını da talep doğrultusunda kiralayabilmektedir. Vinç, kepçe gibi hem çok pahalı hem de belirli periyotlarda kullanılan iş araçlarını satın almak yerine kiralama yoluna giden İnşaat ve yapı sektörü bu noktada oto kiralama firmalarının müşteri profilinde bulunmaktadır.

Bunlara ek olarak cenaze aracı veya hasta nakline imkân veren çeşitli minibüslerin kiralanması da oto kiralama firmaları tarafından sunulan hizmetlerdendir. Ayrıca düğün, nişan, cenaze gibi merasimlerde, insan sayısının çok olduğu durumlarda otobüs gibi büyük araçlarda kaliteli oto kiralama firmaları tarafından bir hizmet olarak müşterilere sunulabilmektedir. Tüm bu hizmetlerde sunulacak olan aracın bütün resmi evrakları tamdır ve seyir halinde müşterinin herhangi bir sorun yaşamaması adına teknik bakımları yapılmıştır.

Rent a carfirmaları özellikle havalimanlarının bulunduğu yerlerde transfer hizmeti de vererek kiralama konseptine farklı bir anlam katmaktadır.Uzun karayolu yolculuğu yerine uçakla seyahat etmeyi tercih eden bireyler için havaalanında indikten sonra araç ihtiyacı ortaya çıkacaktır. Bu gibi hallerde gerek araç kiralama formatında gerekse transfer veya shuttle hizmeti tarzında müşteriye hitap edebilen bu firmalar tamamı lüks ve nitelikli araçlar barındırmaktadır.

Türkiye'deki araç sayısının artışı nedenli çok olursa olsun otomobil kiralama ihtiyacı her zaman için var olacak bir sektördür.Bu sektörde faaliyet gösteren rent a car firmaları günden güne artan sayıda müşteriye hitap edebilmek için kalite standardını artırmakta ve daha bilinir hale gelme yollarını aramaktadır.Sitemiz telefon numaralarından internet adresine kadar bu firmaların her türlü künye bilgisine yer vererek otomobil kiralama sektörüne katkıda bulunmaktadır.Sitemizin gereken kategorisinde yer alan bu firmalar müşteri portföyünü genişleterek yüz güldüren sonuçlar almaktadır.
Devamını Göster

BLOG YAZILARI

2022-11-02

Araç Kiralama Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir

Araç kiralama çok sık karşılaşılan ihtiyaçlardan birisidir. Kimi

2022-11-05

Rent A Car Hizmeti Veren Firmaların Araçların Yıllık Bakımını Yaptırma Zorunluluğu

Hizmet sektöründe her geçen gün değişen ihtiyaçlar

2022-11-10

Kiralık Araçla Kaza Yaparsam Ne Olur?

Son senelerde araç kiralama işlemi oldukça yaygın bir hale gelmiştir.

2022-11-15

Rent A Cardan Kiralanan Araçta Trafik Cezası Kime Gelir

Son teknolojik değişimlerin neden olduğu gelişmeler araç kiralama

2022-11-18

Araç Kiralama Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor?

Araç sahibi olmayan, uzun yolculuğa çıkan veya özel günlerini

2022-11-22

Aylık Araç Kiralama Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Aylık araç kiralama ihtiyacı nedeniyle geçici süreliğine araç

2022-11-30

En Çok Araç Kiralanan Şehirler Hangileridir?

Son yıllarda özellikle pandemi nedeniyle araç kiralama firmalarına talep

2022-12-06

Rent A Car Firması Açarken Gerekli Ruhsatlar Nelerdir?

Rent A Car firması açmadan önce özellikle fizibilite

2022-12-12

Rent A Car Hizmetlerinde Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir

Rent a car hizmeti son yılların en çok tercih edilenlerinden birisidir. Bu

2022-12-16

Araç Kiralamda Büyümenin Yolları Nelerdir?

Araç kiralama sektörünün tarihi gelişimi ve

2022-12-20

Araba Kiralama İçin Gerekli Evraklar

Araba Kiralama: Peki Hangi Şirketi Seçmeli? Araba kiralama birçok iş

2023-01-16

Kiralık Araç İade Süreci: Sorunsuz Bir İade İçin 3 İpucu

Kiralık bir aracı iade etmeye hazırlanırken, iade süreci göz korkutucu

2023-01-18

Kiralık Araçlar Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kiralık araçlarla ilgili tüm sorularınıza yanıt mı arıyorsunuz!

2023-01-18

Kiralık Aracınızla Seyahate Çıkmadan Önce Bu Hazırlıkları Unutmayın!

Bir yolculuğa çıkmak üzereyken endişelenmek isteyeceğiniz son şey